Categories

Trybuny teleskopowe audytoryjne There is 1 product.

Trybuna teleskopowa audytoryjna


Jesteśmy dostawcą trybun teleskopowych opartych na nowoczesnym systemie składania.
Nasze trybuny charakteryzują się nowoczesnym designem i wysoką estetyką wykonania. Stosowane przez nas metody projektowania pozwalają na kustomizację wszystkich parametrów materiałowych, geometrycznych i wymiarowych trybuny, takich jak różnica poziomów, rozstaw rzędów, długość modułów, rozstaw siedzisk, przez co mamy możliwość dopasowania trybuny do oczekiwań stylistycznych i indywidualnych warunków architektonicznych obiektu widowiskowego.

SYSTEM TT-ALFA

Opis systemu
System przeznaczony dla sal audytoryjnych, kinowych, teatralnych, jak również do hal sportowych do zastosowania we wnękach pod balkonami. Cechą charakterystyczną tego systemu trybun jest to, że po złożeniu otrzymujemy jednolitą płaszczyznę wytworzoną z paneli przednich na całej wysokości trybuny. Podesty występują od pierwszego rzędu i mają kolejne różnice poziomów min. 300 mm, każdy podest w ciągu schodowym wyposażony jest w stopień pośredni o wysokości różnej połowie różnicy (150 mm).
Zaletą i przewagą konstrukcji naszego systemu jest to, że pierwszy podest w trybunie, na który następuje wejście, ma wysokość tylko 168 mm, przez co niema potrzeby każdorazowego dostawiania stopni pośrednich przed trybuną (dopuszczalna maksymalna wysokość stopnia wynosi 175 mm dla tego typu obiektów).

Trybuna składana

System instalacji siedzisk

Przeguby obrotowe umożliwiają szybkie pionizowanie i kładzenie modułów siedzisk. Kładzenie siedzisk odbywa się poprzez szybkie odciągnięcie blokady zabezpieczenia przed przypadkowym złożeniem i odblokowanie obrotu poprzez nożne naciśnięcie listwy umieszczonej pod siedzeniami, co umożliwia położenie zespołu siedzisk na płasko.
Z kolei pionizacja modułów siedzisk odbywa szybko się poprzez ich podniesienie, blokada położenia zatrzaskuje się automatycznie, należy jeszcze tylko nogą wcisnąć dodatkowe blokady położenia, uniemożliwiające przypadkowe złożenie w trakcie użytkowania.

Fotele VIP tappicerowane, SPORTPLUS FLIP

Fotele

Dedykowanym typem fotela do trybun teleskopowych systemu TT-ALFA są fotele SPORTPLUS FLIP ®
Fotele przeznaczone są do instalacji w wysokiej klasy obiektach sportowych oraz widowiskowych, a także w obiektach kultury (kina, teatry). Mechanizm składania grawitacyjnego z ruchomym oparciem zapewnia wygodne i ergonomiczne użytkowanie przy znacznej oszczędności miejsca na widowni.
Konstrukcja nośna foteli wykonana jest z pylonów stalowych końcowych i pośrednich, wspólnych dla kolejnych foteli. Oparcie profilowane wykonane ze sklejki giętej do promienia R850 mm, gr. 10 mm, w całości tapicerowane. Szkielet do mocowania oparcia wykonany z blachy gr 3 mm, giętej promieniem R850 mm. Blacha oparcia chroni materiał oparcia z tyłu przez zabrudzeniem.
Siedzisko wypełnione pianką poliuretanową, w całości tapicerowane, z haftowanym numerem miejsca na płaszczyźnie czołowej (opcjonalnie).
Podłokietnik zintegrowany z całością, wspólny dla sąsiednich miejsc. Opuszczanie i podnoszenie podłokietników, wspomagane sprężynowo, następuje automatycznie gdy zajmowane jest dowolne z sąsiadujących miejsc. Konstrukcja podłokietnika stalowa, wykończenie drewniane ze sklejki lakierowanej/bejcowanej 255x50 mm, gr. 10 mm, giętej od przodu do promienia R50 mm.
Wszystkie połączenia mechaniczne są wykonane z zastosowałem łożysk ślizgowych poliamidowych (brak styku stali ze stalą).
Wymiary gabarytowe foteli:
Rozstaw osiowy siedzisk: 525 mm,
Głębokość siedziska: 500 mm, wysokość oparcia nad siedziskiem – 500 mm.
Wysokość fotela podniesionego/zajętego: 910 mm, obniżonego/niezajętego: 790 mm.
Głębokość całkowita fotela podniesionego/zajętego: 600 mm, obniżonego/niezajętego: 160 mm.

Fotele składane, trybuna teleskopowa

Konstrukcja nośna trybun i system rolek jezdnych

Konstrukcja trybuny teleskopowej oparta jest na systemie rozsuwających się ram. Ramy jezdne wykonane są z profili stalowych malowanych proszkowo, słupy nośne wykonane z profilu 80x40 mm (do 5 rzędów), 100x40 (6-11 rzędów) lub 120x40 (12-18 rzędów). Dzięki zastosowaniu systemu rolek poliamidowych trybuna składa się lekko, przez co może być rozkładana nawet przez jedną osobę.

Ramy jezdne wyposażone są w kółka i rolki jezdne:
- trakcyjne po posadzce: poliamidowe z dodatkowym bieżnikiem poliuretanowym, o średnicy 100 mm i szerokości 40 mm, każde wyposażone w dwa łożyska kulkowe, w ilości 4 kółka na jedną ramę jezdną.
- prowadzące górne podpierające: poliamidowe o średnicy 55 mm i szerokości 33 mm, każde wyposażone w dwa łożyska kulkowe.
- prowadzące dolne, dystansujące i ustalające reżim położenia ram względem siebie: poliamidowe o średnicy 25 mm i szerokości 10 mm, wyposażone w łożyska kulkowe.
Zwiększona ilość kółek powoduje że obciążenie punktowe posadzki jest niewielkie (poniżej 1 kN na jedno kółko). W konstrukcji jezdnej zastosowano wyłącznie rolki łożyskowane poliamidowe (łożyska kulkowe). Prowadzenie kolejnych ram odbywa się wyłącznie przy pomocy tworzywowych rolek prowadzących, przez co między kolejnymi ramami całkowicie wyeliminowane zostały wszystkie punkty styku stal-stal, co sprawia że system składania pracuje lekko, płynnie, cicho i cechuje się bezawaryjnością.
Konstrukcja nośna trybuny oparta jest na belkach nośnych wykonanych z podwójnego profilu 100x40 (łącznie 200x40 mm), który jest jednocześnie elementem przenoszącym obciążenie trybuny. Główne belki nośne pełnią jednocześnie rolę podstopnic, zamykając przestrzeń podestu, co zapobiega wpadaniu przedmiotów z podestu pod trybunę.

Trybuna teleskopowa

Podesty i stopnie

Bezpośrednio do belek czołowych i belek nośnych montowane są płyty podestowe wykonane z sklejki antypoślizgowej o grubości 18 mm w kolorze brązowym, czarnym lub szarym. Możliwe jest pokrycie podestów wykładziną, która jest mocowana i wykończana listwami aluminiowymi lub inne indywidualne sposoby wykończenia.
Podesty w ciągach schodowych, oraz stopnie pośrednie, wykończone są dodatkowo profilem aluminiowym schodowym ryflowanym 40 x 20 mm, malowanym proszkowo w kolorze konstrukcji. Standartowo w przypadku obiektów audytoryjnych proponujemy bardzo estetyczny i nowoczesny profil schodowy LEDSTEP z podwójnym sznurem antypoślizgowym i podświetleniem dolnym w technologii LED, w kolorze czarnym lub satynowym.

Panele przednie

Od przodu trybuny instalowane są estetyczne panele maskujące, wykonane z płyty o grubości 18 mm w kolorze szarym RAL 7035 lub innym na życzenie. Na życzenie stosowane są również inne materiały wykończeniowe np. płyta HPL gr. 8 mm, lub płyta MDF, np. perforowana.

Barierki zabezpieczające


Trybuny wyposażone są w bariery tylne, boczne i przednie w zależności od konfiguracji trybuny.
Bariery boczne standardowo instalowane są od drugiego podestu (w pierwszym niema potrzeby).
Bariery tylne instalowane są w sytuacji kiedy trybuna jest wolnostojąca, lub kiedy z tyłu trybuny występują niezabezpieczone przestrzenie (np. w przypadku przylegania trybuny do słupów obiektu).
W przypadku trybun instalowanych na stałe, alternatywnie zamiast barier tylnych można dokonać wypełniania podestu aż do uzyskanie pełnej i całkowicie zamkniętej zabudowy do samej ściany.

Barierki boczne mogą być wykonane w kilku wariantach:
TYP BT1: barierka pionowa instalowana na stałe - w przypadku trybun do 5 rzędów.
TYP BT2: barierka pionowa demontowana - w przypadku trybun powyżej 5 rzędów.
TYP BT3: barierka pionowa odchylana przegubowo: barierki w czasie użytkowania trybuny są pionizowane, do składania trybuny następuje ich odblokowanie i przegubowe odchylenie.
TYP BT4: barierka stała skośna - w przypadku trybun o ilości rzędów powyżej 5. Barierka wykonana jest w stałym odchyleniu ok. 10 stopni. Bezkolizyjne położenie kolejnych barierek w czasie składania eliminuje potrzebę ich demontażu.
Rama barierki wykonana jest z profilu kwadratowego 35x35 mm, naroża ramy gięte do promienia R99 mm, wypełnienie pionowe wykonane z kątowników 20x20x2 mm, w rozstawie osiowym max. 120 mm.

Widownia składana teleskopowa

Napęd, składanie

Blokowanie położenia trybuny po zsunięciu lub rozsunięciu odbywa się przy pomocy stopek z pokrętłem gałkowym (z wyjątkiem trybun składanych elektrycznie gdzie położenia są ustalone trwale przez zatrzymany silnik z zespołem napędowym)
Trybuny (do 5 rzędów) standardowo składane są manualnie.
Opcjonalnie (od 6 rzędów standartowo) wyposażamy je w moduły napędu elektrycznego. Napęd stanowi silnik trójfazowy 230/400V, 0,25kW, 860obr, IP54, reduktor ślimakowy i=100. Koła transmisyjne żeliwne śr. 200 mm z bieżnią poliuretanową szer. 80 mm, i twardości 70-75 Shore`a, 2 sztuki na jeden moduł silnika. W zależności od konfiguracji jeden moduł napędowy obsługuje ok. 6 metrów bieżących trybuny. Poszczególne moduły napędowe pracują synchronicznie.
Sugerowane jest wykonanie dedykowanej instalacji zasilającej trybuny. W przypadku braku dedykowanej instalacji, zasilanie i sterowanie trybun może odbywać się za pomocą dołączanego zestawu zasilająco-sterującego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego rozsuwanie i zsuwanie trybuny.

Showing 1 - 1 of 1 item
  • Trybuna składana teleskopowo 6-podestowa TT-ALFA Przeznaczenie: Obiekty zamknięte - sale audytoryjne, widowiskowe, kinowe, teatralne Konstrukcja trybuny oparta jest na systemie rozsuwających się ram, wykonanych z profili stalowych, malowanych proszkowo Dzięki zastosowaniu systemu rolek poliamidowych trybuna składa się lekko, płynnie i cicho Trybuna...

Showing 1 - 1 of 1 item