Akustické dělící opony ve sportovních halách. Na co jsou?

Kurtyny akustyczne na halach sportowych

Akustické dělící opony jsou zvuk pohlcující závěsy, jejichž úkolem je zajistit účinnou zvukovou izolaci. Používají se v různých typech zařízení, kde je potřeba rozdělit (zpravidla dočasně) prostor na zóny a mezi nimi pak tlumit zvuky. Akustické dělící opony se instalují především v koncertních, divadelních, zábavních a banketních síních, výstavních a výrobních halách, ale i v bazénech, tělocvičnách a sportovních halách..

V tomto článku se zaměříme především na vlastnosti, které by měly odlišit akustické dělící opony používané ve sportovních halách.

Jak se vyrábí akustické dělící opony ?

Akustické dělící opony nabízené firmou SPORT PLUS jsou vyrobeny moderní technologií spojování panelů s použitím hliníkových systémových profilů. K tomu byly použity PVC panely o standardní gramáži 1200 g/m2, spojené se systémovými hliníkovými profily (systém kedra). Okraje panelů zakončené kedrovou šňůrou se osazují a spojují hliníkovými profily při montáži závěsu. Díky tomu lze jednotlivé panely jednoduše vyměnit v případě např. poškození nebo změny barevného pojetí haly.

Opony jsou dvouvrstvé a umožňují efektivní rozdělení sportovní haly na dvě a více částí. Poskytují nejen snadné členění prostoru, ale také zvukovou izolaci. Každý závěsový systém se skládá ze dvou základních prvků: tkaniny a elektromotoru.

Zvedací systém dělící opony

Systém zvedání a spouštění u akustických dělících opon se provádí navíjením zvedacích pásů na soustavu bubnů umístěných na otočné hřídeli, uložené na soustavě nosných podpěr. K tomu slouží elektromotorický pohon (230V, 180-250W s převodovkou). Po zvednutí jsou jednotlivé panely umístěny esteticky a nijak nenarušují standardní využití sportovní haly. Každý projekt akustické opony realizovaný naší společností je přizpůsoben individuálním potřebám dané sportovní haly a zajišťuje tak plnou funkčnost a spolehlivý provoz za různých okolností.