Účel: Sportovní haly a tělocvičny

Úvod:
V historii rozvoje sportovních hal se vyvinul princip univerzálního využití těchto zařízení. Pro gymnastiku se často používají například malé sály a tělocvičny o rozměrech, které jsou obecně opatřeny gymnastickými tyčemi na stěně alespoň na jedné boční stěně. Gymnastické žebříky jsou základním prvkem, který umožňuje provádět mnoho gymnastických cviků.

V případě velkých poslucháren je nutné v zařízení navrhnout posluchárnu, která umožní divákům účastnit se sportovních zápasů.

Standardně se navrhuje jedna hlavní aréna, s hřišti pro všechny sporty, s tréninkovými hřišti umístěnými příčně, umístěnými ve dvou nebo třech sektorech. Obecně je posunuta osa hřiště, na jedné straně jsou navrženy teleskopické stojany, na druhé straně jsou umístěny nástěnné žebříky. Příčné sektory jsou odděleny dělícími závěsy nebo sítěmi, které se otevírají nebo spouštějí po dobu užívání tréninkových hřišť. Teleskopické stojany se vysouvají při potřebě hry na hlavních hřištích, přičemž jejich sesouvání k sobě umožňuje použití pouze příčných cvičebních hřišť, ale nevytváří nový prostor pro gymnastiku, protože teleskopické stojany při přitlačení k sobě zaberou min. . 120 cm široké a žebříky jsou umístěny na opačné straně haly a nejsou přístupné z tribun.

Tréninková hřiště tedy může využívat tolik skupin, kolik je sektorů. Každý sektor slouží k jinému účelu a není možné jej využívat současně, např. pro hraní volejbalu a pro gymnastiku s použitím nástěnných žebříků, které jsou umístěny naproti tribunám, v prostoru využití hracích ploch.

Předělaný systém žebříku-stojan

 

Po mnoha letech sledování trendů v designu a využití sportovních hal se proto zrodila myšlenka plnohodnotného využití prostoru po složení tribun jako gymnastického sektoru, vybaveného gymnastickými tyčemi.

Díky použití předělaného systému žebříků-stojanů vzniká kromě dvou nebo tří příčných sektorů další plně funkční sektor o šířce dostatečné pro vedení cviků, vybavený celou řadou nástěnných žebříků a zároveň – po přestavbě žebříků na tribuny – hala funguje jako zábavní místo – sport.

Přestavěné tribuno-žebříkové systémy lze umístit jak podél osy haly, vytvářející boční hlediště, tak na jeden nebo oba štíty haly a vytvořit tak na sebe navazující sektory sportovních hal, oddělené od zóny sportoviště bariérovou sítí.

Bezpečnost a komfort používání doplňkového sektoru pro gymnastiku

Pro plnou ochranu uživatelů gymnastického sektoru, mezi ním a sektory tréninkových hřišť, je instalováno držení míče z ochranné sítě se zátěží na spodním okraji s možností posuvu do stran nebo zvedání. to přes elektrický pohonný systém. Tato síť o velikosti ok minimálně 10×10 cm slouží také k ochraně diváků před údery míče při sledování her.

V případě potřeby úplného akustického oddělení vzniklého sektoru od zóny hřiště se doporučuje instalovat dvouvrstvé dělicí závěsy z PVC, s hliníkovým systémem spojovacích panelů, který umožňuje pohltivost zvuku až 22 dB. , která umožní aktivity vyžadující ticho a soustředění, nebo s vlastním zdrojem zvuku, např.

Výhody

Díky použití předělaného systému žebřiňáků, jak v nově navržených, tak rekonstruovaných sportovních halách, je možné přidat další skupinu uživatelů haly na stejné ploše a objemu při zachování všech funkcí a sportovních a zábavních parametrů haly. zařízení. V případě 2 nebo 3 sektorových hal může nárůst počtu možných současných uživatelů objektu dosáhnout až 50 %, což se výrazně promítne do rentability investic do sportovních hal.

Popis systému:

Konstrukce systému je založena na pokročilém mechanismu, který umožňuje dvě polohy.

  1. Zvýšená poloha – v této poloze je konstrukce tribuny složená, systém slouží jako řada nástěnných gymnastických tyčí.
  2. Snížená poloha, v této poloze je systém využíván jako hlediště s 5-ti patrovou tribunou.

 

Konstrukce:
Přestavěné žebříkové stojany jsou vyráběny ve formě modulů o délce 200 cm. Moduly se instalují na boční stěnu. Konstrukce je založena na hlavním rámu a systému sklopného rámu s plně integrovanými konstrukčními prvky. Rám hlavní stěny a výklopné rámy jsou vyrobeny z uzavřených ocelových profilů 35×35 a 40×40 mm, ostatní konstrukční prvky jsou vyrobeny ze speciálně profilovaných plechových prvků, řezaných laserem a ohýbaných pro získání příslušného tvaru.

Zvedání a spouštění zajišťuje jednofázový elektromotor 230V / 400W pohánějící zvedací systém s kladkovým lankem.

 

Volitelně při instalaci více modulů do jednoho stringu je použit jeden společný třífázový motor 3x400V / 750W k pohonu otočné hřídele, která pohání všechny moduly ve stringu. To zajišťuje snadnou a synchronní montáž mnoha modulů současně.

Gymnastické žebříky

Každý modul je vybaven dvěma poli gymnastických tyčí o šířce 90 cm a použitelnosti 280 cm. Žebříky 17 příčlí, bočnice z borovicového jehličnatého dřeva 3x lakovaného, ​​příčle jsou vyrobeny ze speciální paralelně vrstvené překližky 40×30 mm (pevnost do 200 kg). Gymnastické žebříky splňují požadavky PN-EN 12346: 2001, PN-EN 913: 2008 a DIN EN 7910.

Publikum na tribuně

Stojany jsou vyrobeny z 15mm překližky, náběhy jsou z 10mm překližky, všechny čalounické překližky jsou sraženy a lakovány bezbarvým lakem. Plošiny i náběhy jsou vyrobeny bez otvorů, z přední části stojanu nejsou vidět žádné kovové prvky mechanismů konstrukce, nevyčnívají žádné kovové části, což činí povrch estetickým a jednotným.

 

Uživatelé stojanů mohou sedět přímo na plošině, volitelně mohou být sedadla potažena čalounickými prvky o tloušťce 2 cm a šířce 30 cm z pěny potažené syntetickou kůží nebo nehořlavým potahovým materiálem o hmotnosti 320 g / m2, otěruvzdornost 83 00 cyklů dle testu Martindale. Další materiály jsou k dispozici na zvláštní přání.

Bezpečnostní zábrany

Po rozložení stojanů se přidají schůdky a na koncích linek se instalují odnímatelné bezpečnostní zábrany.

Technické a materiálové vlastnosti

Szerokość modułu200 cm
Ilość rzędów trybuny5
Głębokość po złożeniu50 cm (do czoła drabinki)
Szerokość po rozłożeniu328 cm (ze stopniem dolnym 356 cm)
Ilość i wymiary drabinek gimnastycznych2 pola 90 x 280 cm, 17 szczebli.
Rozstaw osiowy rzędów700 mm.
Różnica poziomów między podestami400 mm.
Wysokość najwyższego podestu1600 mm.
Wymiary i rodzaj stopni pośrednichS=300, H=200 mm. Stopnie dokładane.
Typ siedziskaSiedzisko ławkowe, podstawowa opcja siedzisko sklejkowe, opcjonalnie nakładki tapicerskie, gr. 2 cm, szer. 30 cm.
Materiały podestów/siedziskSklejka malowana lakierem bezbarwnym, grubość 15 mm.
Maksymalne obciążenie użytkowe podestu– C2 – obciążenie obszarów z siedziskami – obciążenie równomiernie rozłożone UDL 4.0 kN/m2

– C5 – obciążenie obszarów komunikacji – obciążenie równomiernie rozłożone UDL 5.0 kN/m2

Wykończenie elementów konstrukcji trybunyMalowanie proszkowe, standartowo RAL 9006.
Wykończenie barierekMalowanie proszkowe, standartowo RAL 9006.

Odrůdy s povrchovou úpravou.

Abychom vyhověli požadavkům klienta a také architektonickým parametrům sportovní haly, nabízíme stojany a žebříky v mnoha provedeních povrchové úpravy po zvednutí:

  1. Verze s prolamovanými žebříky

 

 
  1. Verze s žebříky maskovanými krycí deskou.

  1. Verze bez žebříků s plochou čelní deskou.

Čelní desky jsou standardně vyrobeny z lakované překližky tloušťky 12 mm, na přání je možné použít i jiné materiály, např. HPL desky, MDF desky, nábytkové desky atd. v libovolné barvě a struktuře.

Varianty rozměrů stojanů a stojanů-žebříků.

Abychom vyhověli požadavkům klienta a také přizpůsobili stojany architektonickým parametrům objektu, nabízíme široké přizpůsobení stojanů a žebříkových stojanů s možností úpravy počtu řad a výběru prvků. .

  1. 2řadové tribuny s rovným povrchem ve složeném stavu
  2. 3řadé tribuny s rovným povrchem po složení
  3. 4řadové tribuny s rovným povrchem po složení nebo s gymnastickým žebříkem vysokým 2,1m
  4. 5řadé tribuny s rovným povrchem po složení nebo s gymnastickou stěnou o výšce 2,8m

Technické parametry – rozměry řady typů stojanů a stojanů-žebříků v závislosti na počtu řad.

MODELOPUSZCZONEPODNIESIONEOPCJE WYPOSAŻENIA
Ilość rzędówGłębokość od ścianyWysokość ostatniego podestuGłębokość od ściany (grubość)Wysokość całkowitaSchodyNakładkaNapęd elektrycznyDrabinka gimnastyczna
2 rzędowa1184 mm400 mm287 mm1384 mm200 mm dostawianeOpcjaOpcja
3 rzędowa1884 mm800 mm358 mm2015 mm200 mm dostawianeOpcjaOpcja
4 rzędowa2584 mm1200 mm429 mm2646 mm200 mm dostawianeOpcjaStandard, 230V,400W
5 rzędowa3284 mm1600 mm500 mm3277 mm200 mm, dostawianeOpcjaStandard, 230V,400W
4 rzędowa z drabinką2584 mm1200 mm429 mm2646 mm200 mm, dostawianeOpcjaStandard, 230V,400W89×218 cm
5 rzędowa z drabinką3284 mm1600 mm500 mm3277 mm200 mm, dostawianeOpcjaStandard, 230V,400W89×258 cm

Problémy požární ochrany

Všechny použité dřevěné a potahové materiály mají atesty nehořlavosti. Prvky plošin a panelů z překližky mají certifikáty zpomalující hoření (třída hořlavosti B-s1-d0 dle PN-EN 13501).

Normy

Stojan na žebříky je inovativní produkt, pro který neexistují žádné vyvinuté normy a normativní dokumenty. Výrobek splňuje obecnou normu PN-EN 913: 2008.

Při použití jako gymnastické tyče na stěnu výrobek splňuje normy PN-EN 12346: 2001 a DIN EN 7910.

Pokud je výrobek umístěn pro použití jako tribuna, vyhovuje normě PN-EN 13200-6: 2013-06, Provozní zařízení – Část 6: Odnímatelné (dočasné) stojany.

Zveme vás ke shlédnutí filmu