Jsme dodavatelem teleskopických stojanů založených na moderním skládacím systému.
Naše stánky se vyznačují moderním designem a vysokou estetikou. Námi používané konstrukční metody nám umožňují přizpůsobit všechny materiálové, geometrické a rozměrové parametry stánku, jako je rozdíl úrovní, rozteč řad, délka modulu, rozteč sedadel, což nám umožňuje přizpůsobit stojan stylovým očekáváním a individuálním architektonickým podmínky místa konání.

SYSTÉM TT-ALFA

Popis systému
Systém je určen pro hlediště, kina, divadla, ale i pro sportovní haly, pro použití do výklenků pod balkony. Charakteristickým znakem tohoto systému stojanů je, že po složení získáme jednolitou plochu z čelních panelů po celé výšce stojanu. Platformy jsou dostupné od první řady a mají postupné rozdíly v úrovních, min. 300 mm, každá podesta ve schodišti je vybavena mezistupněm s výškou rozdílné poloviny rozdílu (150 mm).
Výhodou a předností konstrukce našeho systému je, že první podesta ve stojanu, na kterou se přistupuje, je vysoká pouze 168 mm, takže není potřeba pokaždé přidávat mezistupně před stojan (maximální povolený stupeň výška je pro tento typ zařízení 175 mm).

Trybuna składana

Systém instalace sedadel

Otočné klouby umožňují rychlou vertikalizaci a umístění modulů sedadel. Sedačky se dávají dolů rychlým zatažením pojistky proti náhodnému složení a odblokováním rotace stlačením tyče umístěné pod sedadly nohou, což umožňuje umístění sedací jednotky naplocho.
Vzpřímené polohování modulů sedadel se zase provádí rychle jejich zvednutím, aretace polohy se zablokuje automaticky, stačí pouze stisknout přídavné pojistky polohy nohou, aby se zabránilo náhodnému složení během používání.

 

Fotele VIP tappicerowane, SPORTPLUS FLIP

Křesla

Sedačky SPORTPLUS FLIP ® jsou vyhrazeným typem sedáku pro teleskopické stojany systému TT-ALFA.
Křesla jsou určena pro instalaci do špičkových sportovních a zábavních zařízení i do kulturních zařízení (kina, divadla). Gravitační skládací mechanismus s pohyblivým opěradlem zajišťuje pohodlné a ergonomické používání s výraznou úsporou místa v hledišti.
Nosná konstrukce sedadel je tvořena ocelovými koncovými a mezilehlými pylony, které jsou společné pro další sedadla. Profilovaný opěrák z překližky ohýbané na rádius R850 mm, tl 10 mm, celočalouněné. Kostra pro upevnění opěradla je vyrobena z plechu tloušťky 3 mm, ohýbaného o poloměru R850 mm. Deska opěradla chrání materiál opěradla před nečistotami.
Sedák plněný polyuretanovou pěnou, celočalouněný, s vyšitým číslem sedadla na přední rovině (volitelné).
Loketní opěrka integrovaná s celkem, společná pro přilehlá místa. Loketní opěrky se spouštějí a zvedají s pomocí pružiny automaticky, když je obsazeno některé ze sousedních sedadel. Ocelová konstrukce područky, dřevěná povrchová úprava, lakovaná / mořená překližka 255×50 mm, tl 10 mm, ohnutý z přední části na poloměr R50 mm.
Všechna mechanická spojení jsou provedena s použitím polyamidových kluzných ložisek (žádný kontakt ocel-ocel).

Celkové rozměry křesel:
Osová vzdálenost sedadel: 525 mm,
Hloubka sedáku: 500 mm, výška opěradla nad sedákem – 500 mm.
Výška sedadla zvednutá / obsazená: 910 mm, snížená / neobsazená: 790 mm.
Celková hloubka zvednutého / obsazeného sedadla: 600 mm, sníženého / neobsazeného: 160 mm.

 

Fotele składane, trybuna teleskopowa

Nosná konstrukce stojanů a systém válečků

Konstrukce teleskopické tribuny je založena na systému posuvných rámů. Pojezdové rámy jsou vyrobeny z práškově lakovaných ocelových profilů, nosné tyče jsou vyrobeny z 80×40 mm (až 5 řad), 100×40 (6-11 řad) nebo 120×40 (12-18 řad). Díky použití polyamidového válečkového systému se tribuna mírně skládá a může ji tedy rozložit i jedna osoba.

Pojezdové rámy jsou vybaveny koly a pojezdovými kladkami:
– trakce na podlaze: polyamid s přídavným polyuretanovým běhounem o průměru 100 mm a šířce 40 mm, každé opatřeno dvěma kuličkovými ložisky, v počtu 4 koleček na jeden pojezdový rám.
– horní nosná vedení: polyamid o průměru 55 mm a šířce 33 mm, každé opatřeno dvěma kuličkovými ložisky.
– spodní vedení, rozteč a nastavení režimu polohování rámu vůči sobě: polyamid o průměru 25 mm a šířce 10 mm, vybavený kuličkovými ložisky.
Zvýšený počet kol způsobuje, že bodové zatížení podlahy je malé (méně než 1 kN na kolo). V podvozku jsou použity pouze polyamidové kuličkové ložiska (kuličková ložiska). Následující rámy jsou vedeny pouze pomocí plastových vodicích kladek, díky nimž byly mezi následujícími rámy zcela odstraněny všechny kontaktní body ocel-ocel, díky čemuž je systém skládání snadný, hladký, tichý a spolehlivý.
Nosná konstrukce tribuny je založena na nosných trámech z dvojitého profilu 100×40 (celkem 200×40 mm), který je zároveň nosným prvkem tribuny. Hlavní nosné nosníky fungují zároveň jako stoupačky, uzavírající prostor plošiny, což zabraňuje pádu předmětů pod stojan z plošiny.

Trybuna teleskopowa

Plošiny a schůdky

Plošinové desky z protiskluzové překližky o tloušťce 18 mm v hnědé, černé nebo šedé barvě se montují přímo na přední nosníky a nosné nosníky. Nástupiště je možné pokrýt kobercem, který je fixován a zakončen hliníkovými lištami, nebo jinými individuálními způsoby úpravy.
Podesty ve schodištích a mezistupních jsou navíc zakončeny drážkovaným hliníkovým schodišťovým profilem 40 x 20 mm, práškově lakovaný v barvě konstrukce. Standardně v případě poslucháren nabízíme velmi estetický a moderní schodový profil LEDSTEP s dvojitou protiskluzovou šňůrou a spodním osvětlením v LED technologii, v černé nebo saténové barvě.

Přední panely

V přední části stánku jsou instalovány estetické maskovací panely vyrobené z desky tloušťky 18 mm v šedé RAL 7035 nebo jiné na přání. Na přání se používají i jiné dokončovací materiály, např. HPL deska tl. 8 mm, nebo MDF deska, např. perforovaná.

Bezpečnostní zábrany

Stojany jsou vybaveny zadními, bočními a předními zábranami v závislosti na konfiguraci stojanu.
Boční zábrany se běžně instalují z druhého odpočívadla (první není potřeba).
Zadní zábrany se instalují, když je stánek volně stojící, nebo když jsou v zadní části stánku nezajištěné prostory (např. když stánek sousedí se sloupy objektu).
V případě pevně instalovaných stojanů lze jako alternativu k zadním zábranám plnit plošinu až do úplného a úplného uzavření ke zdi.

Boční lišty lze vyrobit v několika variantách:
TYP BT1: pevná vertikální zábrana – v případě stojanů až 5 řad.
TYP BT2: odnímatelná vertikální zábrana – v případě stojanů s více než 5 řadami.
TYP BT3: kloubová vertikální zábrana: kolejnice jsou při používání tribuny svislé, při skládání tribuny jsou odjištěné a kloubové.
TYP BT4: pevná šikmá zábrana – v případě stojanů nad 5 řad Zábrana se vyrábí v konstantním sklonu cca 10 stupňů. Bezkolizní poloha následných zábran při skládání eliminuje nutnost jejich demontáže.
Rám zábradlí je vyroben ze čtvercového profilu 35×35 mm, rohy rámu jsou ohnuty na rádius R99 mm, výplň tvoří úhelníky 20x20x2 mm, s osovou roztečí max. 120 mm.

 

Widownia składana teleskopowa

Pohon, skládání

Blokování polohy stojanu po jeho odsunutí nebo odtažení se provádí nožičkami s knoflíkem (kromě elektricky sklopných stojanů, kde jsou polohy trvale fixovány zastaveným motorem s pohonnou jednotkou)
Stojany (až 5 řad) se standardně ručně skládají.
Volitelně (standardně od 6 řad) je vybavíme moduly elektrického pohonu. Pohon je třífázový motor 230 / 400V, 0,25kW, 860 ot./min, IP54, šneková redukce i=100. Litinová převodová kola, pr. 200 mm s 80 mm širokou polyuretanovou oběžnou dráhou a tvrdostí 70-75 Shore, 2 kusy na jeden modul motoru. V závislosti na konfiguraci obslouží jeden modul pohonu cca 6 běžných metrů stojanu. Jednotlivé moduly pohonu pracují synchronně.
Pro stojany se doporučuje nainstalovat vyhrazený napájecí systém. Při absenci speciální instalace lze stojany napájet a ovládat pomocí připojeného napájecího zdroje a ovládací sady.

Zveme vás ke shlédnutí filmu představující posouvání a posouvání stojanu.