Jsme výrobcem dvouvrstvých akustických panelových závěsů.

Aplikace
Závěsy se používají v zařízeních, kde je potřeba dočasně rozdělit zónu na části a kde je potřeba tlumit zvuky mezi zónami. Další výhodou clon, zejména těch vybavených těsnými akustickými štíty, je úplné oddělení zón, umožňující omezení vytápění a osvětlení pouze na používanou zónu, což se promítá do nižších provozních nákladů budov.
Záclony se používají v mnoha typech užitkových zařízení, jako jsou:
– Tělocvičny a sportovní haly, bazény
– Tržnice a výrobní haly
– Koncertní a divadelní sály, multifunkční sály, banketové sály.

Provedení
Závěsy jsou vyráběny moderní technologií spojování panelů s použitím systémových hliníkových profilů.
Závěsy jsou vyrobeny z PVC panelů o standardní gramáži 1200 g/m2, spojených systémovými hliníkovými profily (systém kedra).
Okraje panelů zakončené kedrovým lanem jsou osazeny a spojeny hliníkovými profily při montáži závěsu, což umožňuje výměnu jednotlivých panelů v případě např. poškození nebo změny barevného pojetí haly.

 

Kotara akustycan grodząca halę sportową

Zvedací systém
Clona se zvedá a spouští navíjením zvedacích pásů na soustavu bubnů umístěných na otočné hřídeli, uložené na soustavě nosných podpěr.
Hřídel je poháněna motorem 230 V, 180-250 W, s převodem, motor je vybaven enkodérem, který určuje koncové polohy clony. Zvedací pásky zvedají nosný nosník, takže při zvedání jsou jednotlivé panely uspořádány esteticky a nezpůsobují ohýbání materiálu.

System mocowania kotar dźwiękoszczelnych

Zvedací systém
Nezbytnou podmínkou pro dosažení snížení hluku o 22 dB požadované normou DIN 18032 je instalace akustických clon mezi okraj závěsu a přilehlou stěnu. Akustické kryty vyrábíme ve formě prvků ve formě dvojitého krytu typu L, vyrobeného z polyuretanové pěny T25 potažené PVC materiálem.
Po spuštění clony jsou její panely nataženy dovnitř potahu speciálním gravitačním mechanismem, který zajistí přitlačení panelů závěsu k okraji potahu, což účinně eliminuje pronikání zvuků mezi zóny.

kotara-dwuwarstwowa-detalkotara-dwuwarstwowa-detal-2

Design
Náš designérský tým podporuje architekty, designová studia a investory se zájmem o instalaci záclon. Nabízíme technickou podporu v každé fázi projektování objektu, při konstrukci a montáži clon, stejně jako poskytujeme servis námi vyrobených clon.
Vzhledem k nutnosti plně integrovat závěsový systém s navrženou budovou, doporučujeme spolupráci s projektem již v rané fázi tvorby konceptu.
Protože nejlepšího efektu instalace závěsu lze dosáhnout, když je utažený, je ve fázi návrhu nutné vyrobit nebo upravit konstrukční prvky stropu a stěn, aby se vytvořilo vybrání pro instalaci konstrukce závěsu.
Náš projekční tým nabízí plnou návrhářskou spolupráci, rovněž s využitím technologie BIM, již ve fázi konceptu. Pro informace a projekční materiály nám zašlete projekt ve formátu DWG / PDF nebo ve formě trojrozměrného modelu (např. Revit, Inventor), který nám umožní produkt přesně nabídnout, stejně jako jeho individuální provedení zahrnout do návrhu budovy.

kotara_dwuwarstwowa_7.jpgProjekt kotary grodzącej
Montáž, servis
Montujeme závěsy. Pro zajištění bezporuchového, mnohaletého provozu nabízíme každoroční prohlídky prováděné autorizovaným servisem.

Montaż kotary dwuwarstwowejMontaż kotary akustycznej