Bezpečné matrace na cvičení - které?
Cvičební matrace jsou na trhu dostupné v mnoha různých typech, přizpůsobených typu fyzické aktivity. Měly by být bezpečné, pohodlné a izolovat tělo od chladné podlahy. Jednou z jejich nejdůležitějších funkcí je chránit uživatele před nečekanými zraněními, pohmožděninami nebo odřeninami. Z tohoto důvodu je vysoká kvalita matrací prvořadým kritériem, kterým bychom se měli při výběru řídit.
Typy cvičebních matrací
Nejběžnějším typem cvičební matrace je ochranná podložka, která se používá ke stabilizaci sportovního vybavení. Stabilita zařízení přispívá k bezpečnosti uživatele a její izolace chrání podlahu před mechanickým poškozením. Velmi rozšířené jsou také cvičební matrace, které se vyznačují univerzálností a univerzálností použití. Jsou ideální pro aerobní nebo fitness trénink. Nejčastěji jsou vyrobeny z neoprenu a mají protiskluzovou úpravu. Jejich zvláštním typem jsou podložky na jógu, které se vyznačují mírnou tloušťkou v rozmezí 2,5 až 4,5 mm.
Za zmínku stojí také standardní gymnastické matrace, hojně využívané ve školách a rehabilitačních centrech.Naco se zaměřit při výběru?
Správná podložka na cvičení by měla být především přizpůsobena individuálním podmínkám, potřebám a očekáváním. Pokud hodláte trénovat profesionálně, neměla by být rozhodujícím kritériem cena. Je třeba zohlednit četnost tréninku a mít na paměti, že čím je podložka tenčí, tím je náchylnější k opotřebení. Typické podložky pro volný čas mohou být tenčí než 6 mm, ale tréninkové podložky by neměly mít tloušťku menší než 7 mm. Kritériem, které je třeba zvážit, je také délka podložky přizpůsobená výšce cvičence a materiál, ze kterého je podložka vyrobena. Poslední bod určí parametry, jako je trvanlivost, pružnost a stabilita. Matrace by měla být antialergická a mít tepelně izolační povlak. Za zmínku stojí také možnost cvičební podložku pohodlně složit, což výrazně usnadní její přepravu a skladování.